KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14498443
nr 1449 8443
Amedeo Merello
(1890-1979), Italien
Oljemålning, Hönshus. Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 58x48 cm, yttermått inklusive ram: 67x56 cm
Amedeo Merello, italiensk målare född 1890, död 1979.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:58:21
21/2 16:18:54
300 kr
21/2 18:18:32